Loading...
Rejestracja w programie

Na rynku istnieje wiele programów wymiany domów. Aby znaleźć najlepszy dla siebie, zacznij od stron internetowych, takich jak HomeExchange.com, HomeExchange.com lub InterHomes.com.

Aby zapisać się do programu, będziesz musiał uiścić opłatę. To nic innego, jak opłata, jaką hotel pobiera za pobyt w jednym z jego pokoi, a jest ona warta każdego grosza. Po uiszczeniu opłaty otrzymasz dostęp do strony internetowej z listą innych podróżnych, którzy są zainteresowani zamianą domów z Tobą. Następnie możesz wybrać osoby, z którymi chciałbyś się wymienić domami.

Zaprezentuj swój dom

Podobnie jak w przypadku każdego innego wynajmu domu lub mieszkania, niektóre programy wymiany domów wymagają, abyś zaprezentował swój dom, aby udowodnić, że jest w dobrym stanie i warto go wynająć.

Możesz zaprezentować swój dom, robiąc jego zdjęcia, zlecając jego obejrzenie agentowi nieruchomości lub po prostu sporządzając jego opis. Jeśli Twój dom jest nieco nietypowy, zaprezentowanie go za pomocą zdjęć to świetny sposób, aby poinformować potencjalnych gości o jego wyjątkowych cechach.

Jeśli z domu roztacza się szczególnie piękny widok, warto pokazać go na zdjęciu lub dwóch. Jeśli Twój dom nie wygląda w tej chwili najlepiej lub po prostu chcesz go dokładnie posprzątać przed przyjęciem gości, możesz wynająć profesjonalistę, który go sprawdzi i sporządzi oficjalny raport.

Napisz parę słów o sobie

Niektóre programy wymiany domów wymagają, abyś napisał kilka zdań o sobie. Nie ma to na celu oceniania Ciebie, ale ma pomóc gościom lepiej Cię poznać. Na przykład, jeśli rodzina z dziećmi chce zatrzymać się w Twoim domu, może chcieć wiedzieć, czy masz jakieś zwierzęta lub czy zezwalasz na palenie w swoim domu.

Jeśli chcesz gościć osoby z całego świata i nie masz pojęcia, co napisać, oto kilka wskazówek:

  • Twój status związku (kawaler, żonaty, wdowiec itp.)
  • Twój wiek
  • Gdzie mieszkasz
  • Twoja praca
  • Twoje hobby
  • Twój styl życia w domu (czy mieszkasz sam, masz dzieci itp.)
  • Jakie masz zwierzęta?
  • Jakieś zasady obowiązujące w domu

Podaj wymarzony cel podróży

Innym powodem, dla którego warto wybrać się w podróż do konkretnego miejsca, jest to, że chcesz tam pojechać z jakiegoś powodu. Na przykład, możesz chcieć odwiedzić dany kraj ze względu na słynny zabytek, chcesz pojechać do danego miasta na konferencję lub chcesz zobaczyć, jak wygląda dane miejsce o określonej porze roku.

W ramach programu wymiany domowej możesz podróżować do wymarzonego miejsca i robić tam to, co chcesz. Na przykład, jeśli marzysz o tym, by pojechać do Nowego Jorku zimą, możesz to zrobić, biorąc udział w programie wymiany domów, który zabierze Cię do tego miasta.

Jeśli chcesz zwiedzić starożytne miejsca, możesz to zrobić, wynajmując dom w tym rejonie. Dzięki programowi wymiany domów możesz robić to, na co masz ochotę w każdym miejscu, do którego się wybierasz.