Loading...
Kto ponosi koszty naprawy zniszczen

Szkody wyrządzone przez gości mogą być kosztowne. Upewnij się, że wiesz, kto ponosi odpowiedzialność, gdy do nich dojdzie, i podejmij środki ostrożności, aby samemu nie spowodować szkód.

Jeśli ktoś wyrządzi szkodę, upewnij się, że wie, kto jest za nią odpowiedzialny. Jeśli będziesz musiał zgłosić roszczenie z polisy ubezpieczeniowej, upewnij się, że wiesz, co jest objęte ubezpieczeniem. Pamiętaj, że goście hotelowi to ludzie, tak jak Ty. Mają różne kształty i rozmiary, różne przyzwyczajenia i preferencje.

Możesz być zaskoczony, jak wiele szkód może wyrządzić jedna osoba - lub jak wiele szkód możesz wyrządzić, nie dbając odpowiednio o cudzą własność!

Jeśli coś zniszczyłeś, musisz to naprawić lub zapłacić odszkodowanie

Jeśli przebywasz w hotelu i uszkodzisz jakąś rzecz, musisz ją naprawić lub zapłacić odszkodowanie. Hotele rejestrują szkody wyrządzone przez gości, a następnie doliczają tę kwotę do rachunku na koniec pobytu. Może to być znaczna kwota i wielu gości jest zaskoczonych, gdy widzi ją na rachunku.

Jeśli wyrządzisz szkodę, napraw ją jak najszybciej lub zaproponuj, że za nią zapłacisz, aby hotel nie doliczał jej do rachunku. Na szczęście, wiele hoteli samodzielnie zajmie się naprawą, a następnie poinformuje cię, że jesteś winien pieniądze. W takim przypadku nie zostaniesz obciążony pełną kwotą. Jednak lepiej być bezpiecznym niż żałować. Jeśli wyrządzisz szkodę, napraw ją jak najszybciej i zaproponuj, że za nią zapłacisz.

Szanuj czyjąś własność!

Być może zatrzymałeś się w miłym hotelu. Jednak goście rzadko zdają sobie sprawę (lub są zainteresowani) z tego, ile pieniędzy i wysiłku wkłada się w utrzymanie hotelu w czystości, bezpieczeństwie i dobrym stanie. Możesz o tym nie wiedzieć, ale prawdopodobnie dotykasz lub przenosisz około 90% przedmiotów znajdujących się w hotelu. Prawdopodobnie też wszędzie wdeptujesz błoto i piasek.

Jeśli zatrzymujesz się na dłuższy okres czasu, może Cię kusić, aby zacząć przestawiać meble i przenosić rzeczy, aby uczynić to miejsce bardziej przyjaznym do życia. Jeśli jednak nie jesteś właścicielem hotelu, nie powinieneś dotykać niczego, co nie jest twoją osobistą własnością. Uważaj, by nie ruszać niczego, co może być częścią konstrukcji budynku (np. drzwi lub mebli). Jeśli musisz coś przesunąć, użyj ręcznika lub koca, aby to podnieść.

Artykuł dodany prze alekx24 - 18-05-22

Twój komentarz

Najnowsze wpisy

Wymiana domów na wakacje ile to kosztuje?

Wymiana domów na wakacje - ile możesz oszczędzić? Jeśli lubisz podróżować i próbować nowych miejsc,
alekx24 26-05-2022

Posprzątaj dom po swoim pobycie!

Jak posprzątać mieszkanie po wyjeździe? Jak posprzątać mieszkanie po wyjeździe gości i po zakończeni
alekx24 18-05-2022

Jakie są możliwości przekazania kluczy?

Czego należy się spodziewać podczas przekazania kluczy podczas wymiany domów? Oczekuj, że Twój partn
alekx24 10-05-2022