Loading...
Jak dolaczyc do programu wymiany domow

Programy wymiany domów to świetny sposób na zwiedzanie świata przy jednoczesnym ograniczeniu budżetu. Zamiast płacić za dwa pokoje hotelowe, możesz zatrzymać się w czyimś domu - często jest to wspaniały dom z widokiem - a w zamian oferujesz mu swój własny dom, gdy on będzie chciał podróżować.

Brzmi to jak sytuacja, w której wygrywają obie strony, i zwykle tak jest. Zanim jednak zapiszesz się do jednego z takich programów, musisz wiedzieć kilka rzeczy.

Jak przygotować się do wymiany domów?

Tak samo, jak do wakacji: Wykup ubezpieczenie podróżne, zadbaj o bezpieczeństwo swoich cennych przedmiotów i ewentualnie zrób rozeznanie w okolicy, w której mieszka Twój gospodarz. Twój gospodarz również zrobi to samo.

Nie zapomnij powiadomić rodziny i przyjaciół o swoich planach i poproś ich, aby mieli na Ciebie oko. Upewnij się, że jesteś tak samo obecny na stronie internetowej, jak w prawdziwym życiu i pozostań w kontakcie z gospodarzem.

Jeśli kogoś gościsz, prawdopodobnie powinieneś także ofiarować mu prezent. Nie musi to być nic wyszukanego, wystarczy jakiś drobny dowód wdzięczności. Na wszelki wypadek możesz też zapytać, co by sobie życzył. Koniecznie poinformuj też o swoich planach sąsiadów. Prawdopodobnie będą ciekawi nowego gościa, dlatego warto informować ich o tym, co się u nich dzieje.

wymiana domow przygotowania

Czym kierować się podczas wyboru oferty?

Istnieje wiele stron internetowych oferujących wymianę domów, ale nie wszystkie są sobie równe. Niektóre mają niższą cenę, co może świadczyć o tym, że nie są tak przejrzyste w swoich działaniach. Inne są droższe, ale może to wynikać z tego, że cieszą się większą renomą lub dają możliwość dłuższej podróży.

Jeśli przystępujesz do programu wymiany domów, prawdopodobnie będziesz chciał skorzystać z dobrze znanej strony internetowej, takiej jak HomeExchange, InterExchange lub Hospitality Club. Są to świetne strony z dużymi społecznościami, więc będziesz miał wiele opcji do wyboru.

Wybierając ofertę, pamiętaj o następujących kwestiach:

  • Reputacja strony internetowej: To akurat nie wymaga wyjaśnień. Zależy Ci na stronie o dobrej reputacji, która jest łatwa w nawigacji.
  • Liczba ofert: Im więcej opcji, tym lepiej. W ten sposób masz większe szanse na znalezienie kogoś, kto będzie do Ciebie pasował.
  • Koszt: Dostajesz to, za co płacisz. Droższe oferty zwykle mają lepsze usługi, takie jak całodobowa obsługa klienta i usługi konsjerża. Mniej kosztowne opcje są świetne dla osób, które mają ograniczony budżet i wolą zaoszczędzić pieniądze na podróże.

Jak znaleźć odpowiednią ofertę dla siebie?

Gdy już wybierzesz kilka serwisów wymiany domów, dołącz do ich społeczności. Zobacz, co zamieszczają inni użytkownicy, i poznaj ich styl podróżowania i goszczenia. W ten sposób będziesz w stanie zidentyfikować osoby, które dobrze do Ciebie pasują.

Pamiętaj, że Ty też powinieneś być dla nich odpowiedni. Jeśli nie znajdziesz żadnej oferty, która by Cię od razu zainteresowała, szukaj dalej. Jest duża szansa, że coś się pojawi, albo że uda Ci się znaleźć świetną osobę, która szuka kogoś dokładnie takiego jak Ty. Gdy już wybierzesz ofertę, czas skontaktować się z gospodarzem i zacząć działać.

Artykuł dodany prze alekx24 - 23-02-22

Twój komentarz

Najnowsze wpisy

Najlepsze portale do zamiany domów

W tym artykule przedstawimy najlepsze portale do zamiany domów oraz porady, które pomogą ci w tym procesie.
alekx24 21-03-2023

Mieszkanie w zamian za opiekę nad domem: sposób na oszczędność i wzajemne korzyści

Mieszkanie w zamian za opiekę nad domem to coraz bardziej popularna opcja dla osób szukających alternatywnych
alekx24 21-03-2023

Wymiana domów na wakacje ile to kosztuje?

Wymiana domów na wakacje - ile możesz oszczędzić? Jeśli lubisz podróżować i próbować nowych miejsc,
alekx24 26-05-2022

Posprzątaj dom po swoich gościach którzy go wynajmowali - checklista

Kiedy goście opuszczają Twój dom po wynajmie, czas zadbać o jego sprzątanie i przywrócenie do pierwotnego stan
alekx24 18-05-2022